SINAVLARA HAZIRLIK

Ege Academy Eğitim Programlarımız

TOEIC

EGE ACADEMY TOEIC HAZIRLIK

Ege Academy bünyesinde, Türkiye’de ve uluslararası eğitim dünyasında uygulanan sınavlarda başarıyı hedefleyen adaylar için  özel eğitim programları sunulmaktadır. Ege Academy TOEIC hazırlık programları da bunlardan biridir. Ege Academy TOEIC hazırlık programları genel İngilizce programlarımdan farklı olarak sadece TOEIC sınavı için hazırlanmış çalışmalardan oluşmaktadır.  TOEIC hazırlık eğitimlerimiz deneyimli kadromuzla adaylara geçmiş sınav örnekleri ve özgün soru çalışmaları ile hedeflerine ulaşma imkanı sunmaktadır.

TOEIC ( TEST OF ENGLISH FOR INTERNATIONAL COMMUNICATION ) HAKKINDA

TOEIC®, Test Of English for International Communication, TOEFL sınavını da geliştiren Amerikan menşeli ETS'nin (Educational Testing Service) İş İngilizcesine yönelik iletişim becerilerini ve yeterliliği ölçmek için hazırlanan bir sınavdır. Türkiye'de genellikle bankalar, şirketler ve iş dünyası tarafından tercih edilmektedir.

TOEIC sınavı her bölümü 100 sorudan oluşan iki bölüm olarak yapılmaktadır. Birinci bölüm adayların dinleme ( listening ) becerilerini ölçen 100 sorudan oluşmaktadır. İkinci bölümdeki 100 soru ise adayların okuma ( reading ) becerilerini ölçme amaçlıdır.. Puanlama sistemi 10-990 olarak belirlenir.