SINAVLARA HAZIRLIK

Ege Academy Eğitim Programlarımız

IELTS

IELTS sınavı adayların Listening (Dinleme), Reading (Okuma), Writing (Yazma) ve Speaking (Konuşma) becerilerini test eden uluslararası bir sınavdır.

 

- DİNLEME (LISTENING)

Adayların dinleme becerilerini geliştirmeye yönelik günlük ve akademik çalışmaların yapıldığı listening programlarımızda adayların dinleme sorularını anlama ve çözme yeteneklerini geliştirmek hedef alınmıştır.

- OKUMA (READING SKILLS)

IELTS sınavında sorulan akademik ve bilimsel metinlerin çözümlenmesi ve aynı zamanda zamanı iyi kullanarak doğru cevabı en kısa zaman içerisinde çözme becerisini arttırmaya yönelik çalışmalar yapılmaktadır.

- YAZMA (WRITING)

IELTS sınavının en zor bölümlerinden bir tanesi olan yazma bölümünde amaçlanan adayın dili doğru kullanarak düşüncelerini yazıya dökmesidir. Ege Academy writing programında adaylara yazma formatları ve kalıplarına yönelik alıştırmalar yaptırılıp, terminolojik kelime çalışmaları ile yazma becerisi geliştirilir.

- KONUŞMA (SPEAKING)

Adayların konuşma becerilerini geliştirmek hedeflenir. Adayların hem günlük İngilizceyi hem de akademik bir konuşma ortamını benimsemesi ve bu ortamlarda rahat, doğru ve akıcı konuşmaları sağlanmaktadır.